چوب پلاست ارزان تر است یا چوب؟

چوب و چوب پلاست دو عنصر رایج دکینگ هستند. در بین این دو ماده؛ چوب قدیمی تر است و پس از آن چوب پلاست به وجود آمده است.

این دو متریال عرشه به دلیل کیفیت نوع عملکرد، از نظر قیمت متفاوت هستند. چوب ارزان‌تر است اما باید بررسی کنیم که در طولانی مدت کدام مقرون به صرفه تر خواهد بود؟

وقتی نوبت به قیمت گذاری می رسد، چوب پلاست گران تر از بسیاری از کفپوش های چوبی است. قیمت چوب بسته به نوع مورد استفاده، متفاوت است. چوب می تواند نرم یا سخت باشد که این مورد در قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. اما چوب پلاست مزیت های زیادی نسبت به چوب پلاست برای شما دارد.

AL-wpc-121

مزیت های چوب پلاست

بعنوان نمونه، یکی از مزیت هایی که کفپوش چوب پلاست نسبت به کفپوش چوبی دارد، دوام آن است. عرشه چوب پلاست محکم تر از چوب است و احتمال شکستن آن کمتر است. عرشه چوبی نمی تواند بارهای سنگین و تحرکات زیاد را تحمل کند و ترک خواهد خورد.

از طرف دیگر، عرشه چوب پلاست می تواند رفت و آمد زیاد و بارهای سنگین را تحمل کند و ترک نخورد. اگر می خواهید مبلمان یا هر جسم سنگینی را روی کفپوش خود قرار دهید، به جای چوب، چوب پلاست را در نظر بگیرید.

همچنین می توانید یک مهمانی در باغ روی عرشه چوب پلاست خود داشته باشید زیرا می تواند رفت و آمد زیاد بارهای سنگین را تحمل کند و نیز در مقابل باد و باران و نور آفتاب مقاومت زیادی داشته باشد.

یکی دیگر از مزایای چوب پلاست این است که نگهداری از آن آسان است. عرشه چوب پلاست به سنباده کاری، رنگ آمیزی یا آب بندی نیاز ندارد. اگرچه چوب ارزان تر از چوب پلاست است اما هزینه نگهداری عرشه چوبی بسیار بالا است.

چوب به آب بندی و سنباده زدن نیاز دارد. اما عرشه چوب پلاست فقط به تمیز کردن نیاز دارد تا کثیفی و غبار از سطح آن پاک شود. صاحبان خانه می توانند از آب و صابون برای تمیز کردن سطح یک عرشه چوب پلاست استفاده کنند.

چوب می تواند رطوبت یا آب را به راحتی جذب کند، اما چوب پلاست اینطور نیست. چوب پلاست در برابر رطوبت مقاوم است به همبن دلیل مانند چوب متورم نمی شود. اگر در مناطقی با رطوبت زیاد زندگی می کنید، به نصب چوب پلاست در محل های مورد نیاز، فکر کنید. چوب پلاست مانند چوب پوسیده نمی شود.

AL-wpc-122

دوام چوب پلاست

طول عمر چوب پلاست به قیمت آن می ارزد. اگر عرشه چوب پلاست از کفپوش‌های چوبی ارزان‌تر نیست، در عوض عمر طولانی‌تری دارد. طول عمر عرشه چوب نرم با نگهداری کافی حدود 15 سال است. اما طول عمر عرشه چوب پلاست با نگهداری کمتر نسبت به چوب، می تواند تا 25 سال افزایش یابد.

چوب پلاست یکی از بهترین جایگزین‌ها برای کاربردهای زیادی از جمله: عرشه‌های چوبی سنتی، است. اگر به دنبال متریالی برای عرشه خود هستید که بادوام، کم زحمت و بدون نیاز به نگهداری باشد، محصولات چوب پلاست بهترین انتخاب برای شماست.

در نهایت اگر کلیه موارد از زمان خرید تا بهره برداری را محاسبه نمایید، ملاحظه می کنید که با توجه به مزایای چوب پلاست نسبت به چوب، در طولانی مدت، کمتر و بهینه هزینه کردید.

AL-wpc-123

اگر در مورد چوب پلاست برای پروژه خود نیاز به مشاوره تخصصی تر دارید، مهندسان ما در الوارکده آماده پاسخگویی به کلیه سئوالات شما عزیزان هستند.

همچنین برای مشاهده محصولات چوب پلاست الوارکده به وبسایت ما به نشانی: Alvarkadeh.com مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی این لینک، کلیک بفرمایید.

 

 

مشخصات تماس

آدرس دفتر و کارخانه :

قم، شهرک صنعتی محمود آباد قم، فاز 2، بلوار خلیج فارس ،میدان شهید رضایی نژاد، بلوارابوطالب، میدان شهید شهریاری، بلوار امام علی شرقی انتهای کوچه سوم،قطعه 226

شماره های تماس :

09330221534 - 02533354865


کلیه حقوق سایت محفوظ است . طراحی و پشتیبانی : باسط وب