مزایای چوب پلاستیک بازیافت شده و دوست محیط زیست

alvarkadeh wpc 64به عنوان جایگزین چوب سنتی ( چوب درختان )، چوب پلاست بازیافتی روشی بسیار موثر است که با کمک آن پروژه های ساختمانی می توانند با محیط زیست سازگار باشند. چوب پلاستیک به محصولات شبیه چوب ساخته شده از پلاستیک بازیافتی گفته می شود که گاهی اوقات با مواد دیگر مانند روکش چوب و سایر الیاف بازیافتی مخلوط می شود.

محصول کامل به عنوان جایگزینی برای چوب، بتن و حتی فلزات استفاده می شود. پلاستیک هایی مانند پلی استر، فنولیک، پلی استایرن و وینیل برای اولین بار در اوایل دهه 1900 ساخته شدند.

از جمله انواع پروژه های ساختمانی که چوب پلاست می تواند برای آن مواد اولیه موثری باشد، نرده های پلاستیکی پلی اتیلن با چگالی بالا است.

alvarkadeh wpc 72

چوب پلاستیک دوستدار محیط زیست

دوستدار محیط زیست – یکی از بزرگترین مزایای استفاده از چوب پلاستیک بازیافت شده این است که یک روش سبز موثر است. با هدایت پلاستیک ها از محل های دفن زباله، شما وظیفه خود را نسبت به محیط زیست انجام می دهید.

زیرا پلاستیک های غیرقابل تجزیه که در طول زمان در محل های دفن زباله رسوب می کنند، محیط را خراب می کنند.

alvarkadeh wpc 69

دوام چوب پلاستیک

با دوام – این واقعیت که این ماده  در برابر آب، مواد شیمیایی مقاوم و غیر متخلخل است باعث می شود که بسیار با دوام باشد. همچنین در برابر حشرات و رنگ های های ساختمانی مقاوم است که برای سیستم حصار بسیار مناسب است.

علاوه بر این، ترک نمی خورد که برای تجهیزات زمین بازی مناسب است زیرا زیر دست و پا تکه تکه نمی شود.

alvarkadeh wpc 67 نگهداری آسان چوب پلاستیک

نگهداری آسان – کسانی که در طول سالها تجربه نگهداری از چوب را داشته اند می دانند که گاهی اوقات چقدر چالش برانگیز، پرهزینه و ناامید کننده می شود. با این حال، با چوب پلاستیک، هیچ نیازی به تعمیر و نگهداری ندارید. علاوه بر این، از قبل رنگ می شود، بنابراین نیازی به رنگ آمیزی ندارد.

alvarkadeh wpc 68 قیمت اقتصادی چوب پلاستیک

اقتصادی – این واقعیت است که در مقایسه با چوب بسیار مقرون به صرفه است. در حالی که ممکن است قیمت خرید بالاتری داشته باشد. هنگامی که هزینه های نصب، تعویض، تعمیر و نگهداری را در معادله قرار می دهید، متوجه می شوید که چوب پلاست در طول عمر محصول و هزینه های شما صرفه جویی می کند.

alvarkadeh wpc 66

 انواع چوب پلاستیک بازیافتی

پلی اتیلن با چگالی بالا – ویژگی اصلی این نوع این است که از 95٪ HDPE تشکیل شده است، که همان ماده ای است که بطری های پلاستیکی شیر از آن ساخته شده است. برای ایده چشم انداز و پوشش، بسیار مناسب است.

علاوه بر این، رنگهای مختلفی دارد که ظاهر زیبایی به آن می بخشد و هزینه نقاشی نخواهید داشت. ضمن اینکه، سختی آن بسیار کمتر از چوب است و برای استفاده در محوطه سازی مناسب است.

alvarkadeh wpc 70

چوب ترکیبی – یکی از ترموپلاستیک بازیابی شده است، که به پلاستیکی اشاره دارد که خاصیت ذوب شدن مجدد و تولید مجدد در محصول نهایی مورد نظر را دارد. غلظت 80 تا 90 درصد پلی اتیلن دارد. بسیار مقرون به صرفه است.

پر از چوب – درست مانند نام آن مشخص است که این نوع از پلاستیک بازیافتی مخلوط با خاک اره ساخته شده است. همچنین می توان پلاستیک را با سایر الیاف بازیافتی مخلوط کرد. همچنین حاوی 50٪ پلی اتیلن است.

علاوه بر این، مزایای بیشتری مثل: کمترین حفره ها، زبری سطح و بهترین کشش را دارد که آن را به گزینه ای بسیار مناسب برای محوطه اطراف استخر ( دور استخر ) با پلی اتیلن با چگالی بالا تبدیل می کند.

alvarkadeh wpc 65

چوب تقویت شده با الیاف – در این نوع پلاستیک بازیافت شده با رشته هایی از الیاف شیشه مخلوط می شود که ممکن است خرد یا پیوسته باشد. برای ساختارهای نگهدارنده مناسب است زیرا معمولاً از سایر انواع چوب پلاستیکی محکم تر است. به همین دلیل، برای تجهیزات زمین بازی و همچنین نرده های پلاستیکی و کف پوش ها خوب است.

alvarkadeh wpc 71

مزایای چوب پلاستیک برای جامعه

بزرگترین مزیت چوب پلاست این است که این چوب سازگار با محیط زیست است. با این حال، مزایای بیشتری برای جامعه دارد، این واقعیت که فرصت های تجاری و کاری بیشتری ایجاد می کند.

این  که هزینه های نگهداری طولانی مدت کمتری نسبت به چوب دارد نشان می دهد که برای خریداران بزرگ مانند دولت های محلی و سایر سازمان ها، پول پس انداز می کند.

علاوه بر این،  کمک می کند تا محل دفن زباله های خطرناک را به طور موثر کاهش دهند. همچنین به استفاده موثر از ضایعات چوب کمک می کند.

برای آگاهی بیشتر از انواع محصولات به لینک زیر مراجعه بفرمایید. https://alvarkadeh.com/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA

مشخصات تماس

آدرس دفتر و کارخانه :

قم، شهرک صنعتی محمود آباد قم، فاز 2، بلوار خلیج فارس ،میدان شهید رضایی نژاد، بلوارابوطالب، میدان شهید شهریاری، بلوار امام علی شرقی انتهای کوچه سوم،قطعه 226

شماره های تماس :

09330221534 - 02533354865


کلیه حقوق سایت محفوظ است . طراحی و پشتیبانی : باسط وب