انواع مختلف چوب پلاستیک

انواع مختلف چوب پلاستیک : طبیعت می تواند بی وقفه به سازه ها و ساختمان های بزرگ و کوچک ضربه بزند.

باران می بارد، حشرات چوب را سوراخ می کنند و میکروارگانیسم های نامرئی، چوبی را که ما به شدت به آن اطمینان داریم، می خورند.

در عین حال، هنگامی که سازه های چوبی از هم می پاشد. ما آن را با چوب بیشتری تعمیر می کنیم. که آن هم منابع زیادی را مصرف می کند. برای رفع این مشکل چه کنیم؟ یکی از پاسخ های مناسب این است که به جای آن از چوب پلاستیک استفاده کنید.

چوب پلاستیک مواد پلاستیکی بجامانده را از محل های دفن زباله خارج می کند. و طول عمر و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به چوب طبیعی دارد. چوب پلاست نیز دارای تنوع در اندازه و طرح های مختلف است که بسیاری از نیازهای ما را برآورده می کند. مواردی که در ادامه به آن ها می پردازیم، انواع مختلف چوب پلاستیک هستند که امروزه در حال تولید هستند.

انواع مختلف چوب پلاستیک

چوب پلاستیک پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)

این چوب پلاست در خالص ترین شکل خود است، زیرا کاملاً از پلاستیک همگن تشکیل شده است. پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ماده اولیه در این نوع است که تا 95 درصد آن از چوب است. HDPE همان ماده ای است که برای بطری های شیر، آب معدنی و برخی ظروف پلاستیکی استفاده می شود. که تولید کنندگان چوب پلاستیک، آنها را برای ساخت چوب پلاست بازیافت می کنند.

چوب پلاستیک HDPE برای طیف وسیعی از نیازها وکاربرد مختلف در مقیاس کوچک، از جمله مبلمان فضای باز، تجهیزات زمین بازی، حصار کشی و عرشه مناسب است. تولیدکنندگان می توانند آن را در طیف گسترده ای از رنگ ها تولید کنند و همچنین بافت سطح آن را مشابه چوب طبیعی تغییر دهند.
در مقایسه با چوب سنتی، چوب پلاستیک HDPE در برابر آب و هوا، پوسیدگی، خرابی و حشرات و حیوانات مقاومت بیشتری دارد. این امر در طولانی مدت نیاز به تعمیر و نگهداری را به طور قابل توجهی کاهش می دهد. به این معنی که می توانید زمان و هزینه کمتری را برای نگهداری آن در شرایط قابل استفاده و جذاب از نظر بصری صرف کنید.

انواع مختلف چوب پلاستیک

با این حال، بدون استفاده از مواد اضافی، این نوع چوب پلاستیک در مقایسه با سایر اشکال نرم تر است. به همین دلیل فقط برای کاربردهای کوچکتر استفاده می شود.

چوب پلاستیک چوبی
Wood-Filled Recycled Plastic Lumber

انواع مختلف چوب پلاستیک

ترکیب چوب پلاستیک پر از چوب شامل مخلوطی از پلاستیک پلی اتیلن و الیاف چوب بازیافتی با کیفیت (به عنوان مثال خاک اره) است. در واقع این امر به بازیافت زباله های پلاستیکی و چوبی که معمولاً به محل دفن زباله می روند کمک می کند.

درست مانند چوب پلاستیکی HDPE، چوب پلاستیکی پر از چوب که اغلب در کفپوش، حصار کشی، نمای خانه، قاب پنجره ها و درها و مبلمان داخلی و خارجی استفاده می شود. علاوه بر این ، به دلیل غیر سمی بودن رنگ آن و نداشتن شکاف، در ساخت اسباب بازی برای کودکان و حیوانات مورد استفاده قرار گرفته است.

بسته به نسبت پلاستیک به چوب، نوع چوب مورد استفاده و اندازه ذرات آن، خواص و ظاهر چوب پلاستیک پر از چوب را می توان تغییر داد. نسبت پلاستیک بیشتر به چوب انعطاف پذیری را افزایش می دهد. تا بتوان چوب را به شکل های منحنی خم کرد. که رسیدن به آن با چوب معمولی غیرممکن است.

چوب بیشتر، نقطه ذوب مواد را پایین می آورد، زیرا چوب می سوزد، اما همچنین منجر به یک محصول محکم تر می شود. نقاط قوت این نوع چوب پلاستیکی شامل: کشش بیشتر به دلیل بافت خشن و عدم وجود حفره (فضاهای خالی) است. با این حال، گنجاندن چوب طبیعی آن را مستعد برخی مشکلات مشابه چوب می کند. مهمترین آنها تمایل به جذب و نگه داشتن رطوبت است.

دو عامل اصلی موجب تغییر در زیبایی شناختی هستند. به عنوان مثال، چوب سخت می تواند چوب را تیره تر کند، در حالی که کاج آن را روشن تر می کند. علاوه بر این، ذرات بزرگتر چوب به ظاهر آلی بیشتری نسبت به ذرات کوچک کمک می کنند.

در مقاله بعدی به انواع دیگر چوب پلاستیک و کاربرد هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین انتخاب برای پروژه خود با متخصصان ما در الوارکده از طریق آدرس سایت ما به نشانی www.alvarkadeh.com تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

مشخصات تماس

آدرس دفتر و کارخانه :

قم، شهرک صنعتی محمود آباد قم، فاز 2، بلوار خلیج فارس ،میدان شهید رضایی نژاد، بلوارابوطالب، میدان شهید شهریاری، بلوار امام علی شرقی انتهای کوچه سوم،قطعه 226

شماره های تماس :

09330221534 - 02533354865


کلیه حقوق سایت محفوظ است . طراحی و پشتیبانی : باسط وب