سوالات متداول

سوالات متداول چوب پلاست

WPC برای کاربردهای صنعتی

کامپوزیت چوب پلاستیک (WPC) یک ماده کامپوزیت جدید ساخت از الیاف چوب و پلاستیک است که به دلیل خواص خارق‌العاده‌اش عملکرد بهینه‌ای را در بسیاری از کاربردها ثابت کرده است:

  • قابل قالب گیری مانند پلاستیک می باشد
  • محکم مانند چوب
  • رسانای الکتریکی نمی باشد
  • تمام استانداردهای مهم برای اسباب بازی ها و غذاها را تامین می کند
  • اثر کربن را بهبود می بخشد
  • اثرات زیست محیطی ناشی از پلاستیک را کاهش می دهد

الیاف چوب با پلاستیک و در صورت نیاز مواد افزودنی مخلوط می شوند. سپس مخلوط ترکیب شده و دانه بندی می شود. گرانول(چوب پلاستیک) WPC حاصل را می توان با قالب گیری تزریقی، اکستروژن، قالب گیری فشرده، قالب گیری دمشی(قالبگیری بادی) برای تولید محصولات با کیفیت بالا پردازش کرد.

متناسب با تولید

هر ترکیب، خواص خاصی را بر ترکیب WPC(چوب پلایت) تحمیل می کند. اسباب بازی ها باید در برابر شکستگی مقاومت کنند، محصولاتی که در تماس با مواد غذایی قرار می گیرند باید الزامات ایمنی مواد غذایی را برآورده کنند و محصولات صنعت مبلمان باید پایدار بوده و در برابر فشارهای زیاد مقاومت کنند. خواص مورد نیاز برای کاربرد مورد نظر با استفاده از مواد افزودنی به دست می آید. به همین دلیل است که WPC بسیار همه کاره است.

سوالات متداول چوب پلاست

چوب پلاستیک مواد ترکیبی قابل فروش

بسیاری از مشتریان ما برای اولین بار از (وود پلاستیک)WPC استفاده می کنند. مشتریان ما معمولاً قبل از پردازش مطالب برای اولین بار و هنگام تصمیم گیری در مورد محصولات مورد استفاده در پروژه های خود  سؤالات زیادی دارند و ما خوشحال خواهیم شد که به آنها پاسخ دهیم. در اینجا تعدادی از متداول ترین پرسش ها و پاسخ ها را خواهید یافت.

سوالات متداول در WPC

سوالات متداول چوب پلاست

برای مشاهده پاسخ لطفا روی سوال کلیک کنید. اگر نمی توانید جواب سوال های خود را در اینجا پیدا کنید. لطفا با ما تماس بگیرید و ما تمام تلاش خود را برای پاسخ یا داده های فنی خاص برای کمک به شما انجام خواهیم داد.

 

هدف اصلی استفاده از یک منبع قابل بازیافت برای محصولات صنعتی به جای پلاستیک بود، زیرا پلاستیک عمدتاً از نفت خام که یکی از با ارزش ترین مواد خام ما است به دست می آید. علاوه بر این، زندگی بدون پلاستیک به سختی قابل تصور است. با استفاده از کامپوزیت چوب پلاستیک (WPC) می توان در نفت خام صرفه جویی کرد و در عین حال بدون محصولات پلاستیکی کاری انجام داد. با هر الیاف چوبی که به جای پلاستیک استفاده می کنیم، در نفت خام صرفه جویی می کنیم و اثرات زیست محیطی را کاهش می دهیم.

WPC ترکیبی متشکل از الیاف چوب و پلاستیک است. مواد جدید ،ترکیبی از پلاستیک و پودر چوب است. بسته به  نوع ترکیب، WPC تولید شده کیفیت متفاوتی دارد، به عنوان مثال، مقاوم در برابر آب و هوا، سرعت قالبگیری بالا و در عین حال از نظر ابعادی پایدار است.

پلاستیک و الیاف چوب ترکیب می شوند، یعنی هر دو ماده اولیه به گونه ای مخلوط می شوند که یک پیوند محکم ایجاد می کنند. پس از ترکیب، biocomposite حاصل دانه بندی می شود. اندازه دانه ها تقریباً به اندازه یک  نخود  است: 4.5 × 5 میلی متر.

دانه بندی چندین مزیت دارد:

بر خلاف WPC اکسترود شده مستقیم، WPC دانه بندی شده همگن تر است و تولید آن بهبود می یابد. گرانول WPC دارای خواص عملکردی ثابت بر روی دستگاه است که خروجی با کیفیت بالاتر را تسهیل می کند.

به دلیل ترکیب، چگالی مواد در مقایسه با اکستروژن مستقیم بیشتر است. WPC دانه بندی شده و محصولات نهایی تولید شده از آن استحکام و سفتی بیشتری دارند. افزایش چگالی همچنین تضمین می کند که محصولات نهایی آب کمتری جذب می کنند و برای استفاده در فضای باز مناسب تر هستند.

خواص متضاد چوب و پلاستیک برای ترکیب و همچنین برای تولید WPC مشکل ایجاد می کند. چوب وقتی خیلی داغ می شود می سوزد.

با این حال، پلاستیک‌ها را فقط در دمایی می‌توان پردازش کرد که به اندازه کافی بالا باشد تا آنها را ذوب کند. ترفند این است که مواد اولیه را در مراحل جداگانه ای که دقیقاً با یکدیگر هماهنگ شده اند گرم کنید و آنها را به صورت کنترل شده خنک کنید تا هر دو ماده یک پیوند همگن تشکیل دهند.

چوب نباید بسوزد و پلاستیک باید به اندازه کافی گرم باشد. در صورت موفقیت آمیز بودن، یک ترکیب کامپوزیت همگن مانند محصولات الوارکده حاصل می شود. گرانول‌های WPC ما برای بسیاری از محصولاتی که تاکنون از پلاستیک خالص ساخته شده‌اند و در زندگی روزمره با آن‌ها مواجه شده‌ایم مناسب هستند.

انواع مختلفی از الوارهای چوب پلاستیک امروزه در بازار موجود است و از جنبه های مختلف متفاوت است. برخی قالب ریزی شده و برخی اکسترود شده و بافت های مختلف سطح را تولید می کنند. بیشتر آنها از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ،برخی از پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) و برخی دیگر از پلی پروپیلن (PP) یا ترکیبی ساخته می شوند. پلاستیک گرم می شود و سپس با مواد افزودنی مانند مهار کننده های نور ماورای بنفش ، رنگ دانه ها ، ماده کف کننده ، ترکیب ضد استاتیک ، فایبرگلاس خرد شده یا حتی میله های فایبرگلاس جامد مخلوط می شود ، زیرا ممکن است برای کاربردهای سنگین مورد نیاز باشد.
مواد پلمیر ممکن هست تا حدی بازیافت شوند که حاوی پلاستیک مصرف شده و گاهی پلاستیک نو می باشد. این به آنها اجازه می دهد تا در یک گروه محصولات ترکیبی قرار بگیرند.

زمان ارسال از چند روز تا هفته های مختلف بسته به مشخصات محصول ، مقدار و ابعاد آن متفاوت است. زمان تحویل کالا تخمین زده می شود و به مشتری اعلام می شود ، اما ممکن است که یک سری اتفاقات پیش بینی نشده زمان تحویل را تغییردهد.
در صورت موجود بودن متراژ اعلامی از طرف کارفرما در دپوی کارخانه ، پس از تسویه بار، سفارش مشتری ارسال می شود.

در حالی که هزینه اولیه خرید چوب پلاستیک می تواند بیشتر از چوب باشد ،هر چند که برای کف در صورت استفاده از ترمووود، باید از چوب عش استفاده شود که قیمت بسیار بالایی دارد و اکثرا قیمت چوب ترموPINE را اعلام میکنند که به هیچ وجه مناسب کف نمی باشد و به راحتی خش بر میدارد و اصلا مقاومت بالایی ندارد و موضوع دیگر ترمو نسبت به چوب پلاست این مسئله می باشد که ترمو وود باید هر سال رنگ شود و هزینه رنگ و اجرا بالا می باشد، در صورتی که چوب پلاستیک با توجه به این موضوع که رنگ دانه ها با خود محصول ترکیب می شود الوارهای چوب پلاست نیازی به رنگ آمیزی و هزینه نگهداری ندارد که در دراز مدت به مراتب ارزان تر می شود.
آیا چوب پلاستیک ها لغزنده هستند؟
برای کف از دک 14 سانت شیار براش استفاده می شود که مناسب کف می باشد وعملیات براش که روی سطح چوب پلاست زده می شود اصطحکاک را بالا برده و مانع سر خوردن از روی سطح چوب پلاست می شود.

از آنجا که الوارهای چوب پلاستیک ما آب ، مواد شیمیایی ، روغن و غیره را جذب نمی کنند ، رنگ یا چسب را نیز جذب نمی کنند.

چوب پلاست در مورد آب و هوای واقعاً گرم یا واقعاً سرد چطور رفتار می کند؟
چوب پلاستیک نسبت به چوب سفت نیست ، و به علت پلیمر موجود در ترکیبات چوب پلاست سرعت انبساط و انقباض بیشتری دارد.
و حتی بهتر است قبل از نصب چوب پلاست ها در شدیدترین شرایط آب و هوایی برای عملکرد بهتر چوب پلاستیک ها به محصول اجازه دهید با بودن در محیط ،دمای محیط موجود را تنظیم کند ، خصوصاً اگر این ماده برای مدتی در دمای متفاوت یا در معرض آفتاب نگهداری شود عملکرد خوبی دارد.

الوارهای چوب پلاست از براده های چوب و پلیمر تشکیل شده است.
و هرچه درصد پودر چوب بیشتر باشد،از یک طرف هزینه نهایی چوب پلاست کمتر می شود و از سمت دیگر وزن چوب پلاست کمتر شده و در نهایت کیفیت کار پایین می آید.
اگر براده های چوب ناخالصی فراوان داشته باشد احتمال دارد در اثر آفتاب شدید بوی نامتساعد از الوارهای چوب پلاست خارج شود.

نحوه نصب چوب پلاستیک به این صورت می باشد که پس از شیب بندی کف، یک شاسی آهن با قوطی آهن 4×4 برای کف ایجاد می شود که خلاف جهت نصب چوب پلاست ها باید با قوطی آهن با فاصله Axis 25سانت زده شود.
questions
questions
شاسی کشی آهن برای یک متر مربع

questions
نحوه نصب چوب پلاست ها
questions
برای اطراف کار که آهن و سطح مقطع چوب پلاست ها مشخص می باشد در صورتی که در معرض دید باشد از تایل های چوب پلاست که ضخامتش 12 میلیمتر می باشد می توان برای پوشش دور کار استفاده کرد.

چوب پلاستیک کلا برای فضای out doors (فضای بیرون) می باشد و با توجه به استاندارد های نصب مناسب داخل خانه نمی باشد.زیرا پس از نصب چوب پلاست ها بین هر چوب پلاست تا چوب پلاستیک بعدی 5 میلیمتر فاصله ایجاد می شود ، که این فاصله ایجاد شده به دلیل اتصال چوب پلاست ها با همدیگر توسط بست هایT می باشد.
از چوب پلاست برای کف روف گاردن ، ساخت آلاچیق ، نمای ساختمان ، دور استخر ، مبلمان شهری ، ساخت فلاور باکس و نرده استفاده کرد.

چوب پلاست کار آب بندی را انجام نمی دهد و اگر از چوب پلاست برای پوشش زیر سقف استفاده شود باید برای آب بندی از ورق پلی کربنات استفاده شود و بعد از آهن کشی چوب پلاستیک ها نصب شود.

محصول چوب پلاستیک چون از ترکیب چوب و پلیمر تشکیل شده است ، مناسب فضای بیرون می باشد ولی اگر بخواهد مداوم داخل آب باشد خراب می شود.چون برای نصب چوب پلاست باید شاسی کشی آهن انجام شود، هرچند قوطی آهن قبل نصب حتما باید ضد زنگ خورده شود ولی آهن این امکان را ندارد که مداوم داخل آب باشد.

با توجه به افزایش بیش از حد ترمو وود در یکی دو سال گذشته و همچنین هزینه بالای نگهداری ترموود ، چوب پلاست جایگزین مناسبی برای ترمو وود می باشد.
برای نصب چوب پلاست ها کنار استخر که آب زیاد روی چوب پلاست ریخته می شود و یا در مناطقی از کشور که رطوبت بالایی دارد واین احتمال وجود دارد پیچ بست ها از قسمتی که داخل آهن پیچ شده است زنگ زده شود و پیچ بریده شود برای جلوگیری از این اتفاق احتمالی، هنگام شاسی کشی کف از ترکیب قوطی آهن 4×4 با Axis 50 سانت و چوب چهار تراش با Axis 25 سانت استفاده می شود که هنگام نصب چوب پلاست ها پیچ بستT داخل چوب پیش شود که مشکل بریده شدن پیچ رطرف می شود.

یکی از نکات بسیار مهم در چوب پلاستیک نصب درست الوارهای ترمو پلاست می باشد.سطح چوب پلاست ها پس از نصب باید کاملا تراز باشد و ایجاد این سطح تراز با زیر سازی فقط چوب خیلی مشکل می باشد به همین خاطر برای شاسی زیر از قوطی آهن استفاده می شود.

چوب پلاستیک مانند ترمو وود نمی باشد که روی سطح چوب را رنگ میزنند
در چوب پلاست ها رنگ دانه ها با پودر چوب و پلیمر ترکیب می شود و مغز کار و سطح کار هم رنگ می باشند.
تمام مواد حتی سنگ هم در مقابل آفتاب شدید چند درصدی تغییر رنگ دارند
چوب پلاستیک هم از این قضیه مستثنی نمی باشد، فقط چون همان طور که گفته شد رنگ دانه ها با مواد ترکیب می شوند در آفتاب خیلی شدید در چند ماه اول چند درصدی افت رنگ دارد و بعد ثابت می شود و چوب پلاستیک مانند ترمو وود نمی باشد که در مقابل آفتاب کاملا بیرنگ شود و نیاز به رنگ آمیزی مجدد داشته باشد.

مشخصات تماس

آدرس دفتر و کارخانه :

قم، شهرک صنعتی محمود آباد قم، فاز 2، بلوار خلیج فارس ،میدان شهید رضایی نژاد، بلوارابوطالب، میدان شهید شهریاری، بلوار امام علی شرقی انتهای کوچه سوم،قطعه 226

شماره های تماس :

09330221534 - 02533354865


کلیه حقوق سایت محفوظ است . طراحی و پشتیبانی : باسط وب