درباره چوب پلاست

درباره چوب پلاست الوارکده

کامپوزیت های چوب پلاستیک به محصولاتی گفته میشود که از ترکیب پودر چوب و پلاستیک تولید میشود.
کامپوزیت های وود پلاست (wpc) ، که تحت نام تجاری  Plastic_Wood نیز شناخته می شوند.

از مواد کامپوزیتی ساخته شده از فیبر چوب،آرد چوب و گرمانرم(پلاستیک) مانند PE,PP, PVC هستند.

کامپوزیت های پلاستیکی چوب (WPCs) مواد سازگار با محیط زیست با طیف گسترده ای از کاربردها در زمینه سازه ها هستند. که از خواص مکانیکی و فیزیکی بالایی با مواد اولیه پلاستیکی و خرده های چوب طی فرآیندهای مختلف تشکیل می دهند.

علاوه بر فیبر چوب و پلاستیک، WPCها همچنین می توانند حاوی مواد پرکننده دیگر لیگنو سلولزی و یا معدنی باشند.
WPC زیر مجموعه ای از دسته بزرگتر از مواد به نام کامپوزیت های پلاستیکی فیبر طبیعی است. که ممکن است حاوی پر کننده فیبرهای مبتنی بر سلولز مانند الیاف پالپ ، پوسته های بادام زمینی ، بامبو، نی و غیره نباشد.

چوب پلاستیک یک محصول گرما نرم میباشد. که پس از فرآیند میکس با فرآیند استروژن به حالتی خمیری تبدیل و در نهایت بصورت پروفیل و یا صفحات مورد نظر شکل میگیرد.

درباره چوب پلاست

انتخاب فرایند اکستروژن مناسب برای تولید کامپوزیت های چوب پلاستیک بسیار مهم است. استفاده از فناوری مناسب ، تا حد زیادی بر خواص یک محصول نهایی تأثیر می گذارد.

مواد افزودنی شیمیایی در ساختار کامپوزیت چوب پلاست (به جز پرکننده مواد معدنی و رنگدانه ها، در صورت افزودن)نامرئی به نظر می رسد.

آنها ضمن تسهیل شرایط بهینه پردازش،ادغام پلیمر و پودر چوب را فراهم میکنند.
با توجه به اهمیت حفظ منابع طبیعی و جنگل ها وود پلاست از ذرات ریز چوب که به حالت پودر در آورد ه میشد تولید میگردد .
از خصوصیات ترمو پلاست میتوان به مواردی همچون مقاومت به آب و رطوبت ،سایش ، قارچ و کپک و پوسیدگی آن اشاره کرد.
ویژگی های چوب پلاستیک باعث میشود رقیب سختی برای الوار های چوبی فرآوری شده که در صنعت ساختمان ، مبلمان شهری محوطه سازی روف گاردن و … کاربرد دارند تبدیل شود .
در سال های اخیر ، مردم در صنعت کف سازی شروع به مراجعه به WPC به عنوان نوعی کف می کنند. که دارای ساختار اساسی ونیز وینیل بالا به همراه یک هسته اکسترود شده سفت و سخت است. (هسته را می توان بدون هیچ فیبر چوب ساخت.)

از ویژگی های چوب پلاست مقاومت به ترک و قارچ و نفوذ آب به دلیل فشردگی و چگالی بالا که محصولی سخت و محکم میباشد . وود پلاست میتواند از منابع بازیافتنی بدون سمی تولید شود. که صد در صد مقاوم به آب و رطوبت است که هیچ حشره نمی تواند آن را بخورد.
از دیگر ویژگی های چوب پلاستیک مقاومت بالا در برابر آتش میباشد.

کامپوزیت های چوبی پلاستیکی در برابر موریانه ها و پوسیدگی قارچ ها مقاوم هستند. از دیگر مزایای این کامپوزیت ها ، مقاومت در برابر ضربه و تورم بهبود یافته ناشی از جذب رطوبت است.

موارد مصرف ترمو پلاست ها:

کامپوزیت های چوبی پلاستیک هنوز هم مواد جدیدی نسبت به تاریخ طولانی چوب طبیعی به عنوان یک مصالح ساختمانی هستند. گسترده ترین کاربرد WPC ها در آمریکای شمالی در طبقه های عرشه در فضای باز است.

اما همچنین از آن برای ریل ها، نرده ها ، الوارهای محوطه سازی ، روکش فلزی و ساپورت ، نیمکت های پارک ، قالب زیبایی ، قاب های  در و پنجره و درب ضد آب ترمو پلاست، مبلمان داخلی استفاده می شود. کامپوزیت های چوب پلاستیک برای اولین بار در اوایل دهه 1990 وارد بازار عرشه سازی شدند.

تولید کنندگان ادعا می کنند که کامپوزیت چوب پلاست از نظر محیط زیست سازگارتر است. و به نگهداری کمتری نسبت به گزینه های چوب جامد که با مواد نگهدارنده یا چوب جامد گونه های مقاوم در برابر پوسیدگی احتیاج دارند ، نیاز دارد. این مواد را می توان با جزئیات دانه چوب شبیه سازی شده و یا بدون آن قالب بندی کرد.

ازدیگر کاربرد های ترمو پلاست میتوان به استفاده در
فضای داخل ساختمان شامل پارتیشن بندی و دکوراسیون – انواع سازه های پیش ساخته – محوطه سازی استخر – سقف کاذب و نما – درب و پنجره و اسکلت ساختمان – کف پوش – حصار – دیوارپوش – کف اسکله – صنعت خودرو سازی – مبلمان شهری (نیمکت، گلدان، آلاچیق و …) – چارچوب های در و پنجره و ….

اشاره کرد. 

درباره چوب پلاست

تاریخچه چوب پلاستیک

اولین شرکت در جهان که روند ایجاد WPC را اختراع و ثبت اختراع کرد ، کاوما از میلان در سال 1960 بود که توسط برادران تراگنی (دینو و مارکو) تأسیس شد.

Covema تحت عنوان WPC تحت نام تجاری Plastic-Wood نامیده شد. شرکت Icma San Giorgio پس از گذشت چند سال از اختراع پلاستیک وود ، اولین فرآیند اضافه کردن فیبر چوب ، آرد چوب را به ترموپلاستیک (WPC) ثبت کرد.

 

درباره چوب پلاست

درباره چوب پلاست

درباره چوب پلاست

درباره چوب پلاست

برای اطلاعات تکمیلی درباره چوب پلاست و مشاوره رایگان، با مهنسین الوارکده تماس حاصل فرمایید.

02533354865

093302211534

نمونه پروژه های اجرایی توسط الوارکده، در وبسایت ما در نشانی: Alvarkadeh.com قابل مشاهده می باشد.

مشخصات تماس

آدرس دفتر و کارخانه :

قم، شهرک صنعتی محمود آباد قم، فاز 2، بلوار خلیج فارس ،میدان شهید رضایی نژاد، بلوارابوطالب، میدان شهید شهریاری، بلوار امام علی شرقی انتهای کوچه سوم،قطعه 226

شماره های تماس :

09330221534 - 02533354865


کلیه حقوق سایت محفوظ است . طراحی و پشتیبانی : باسط وب